fbpx

Ako nasporiť deťom peniaze na štart do života?

By 11/12/2020 Sporenie, Tipy
Rýchla online pôžička

Dlhodobé sporenie vám poskytuje istotu pri rôznych životných situáciách, ako napríklad dobrá vysoká škola či kúpa bytu pre vaše dieťa. Zvoľte preto správny spôsob sporenia pre vaše deti. Prinášame vám tipy, ktorých by ste sa mali pri rozhodovaní držať.

Sporenie kedysi a dnes

V minulosti zakladali rodičia svojim deťom vkladné knižky. Dnes túto možnosť už takmer žiadna z bánk neponúka. Takisto ani stavebné sporenie už nie je najlepším spôsobom ako nasporiť. V súčasnosti patrí medzi najčastejšie spôsoby sporenia termínovaný vklad, ten však prináša len minimálne zhodnotenie úspor a vplyvom inflácie ich hodnota skôr klesá. Je dôležité nájsť iné spôsoby ako nasporiť peniaze pre vaše deti.

Investovanie do podielových fondov

Pre obyčajných ľudí je najvýhodnejším a najdostupnejším spôsobom práve pravidelné investovanie do podielových fondov. Pri správnej investičnej stratégii vzniká priestor na výhodné zhodnotenie. Ak je účelom sporenie pre dieťa je možné zvoliť aj dynamickejšiu stratégiu, pretože čas znižuje riziko. Preto ak sporíte desať a viac rokov je vhodné siahnuť práve po tejto stratégii.

Správna čiastka

Nemej dôležité je aj rozhodnutie o čiastke, ktorú budete mesačne odkladať. Zvoľte si sumu, ktorá sa v priebehu rokov dostatočne navýši. Aby ste dosiahli ideálny cieľ je dobré si odkladať aspoň 50€ mesačne. Investovaním do podielových fondov po dobu 10 rokov sa vám suma pri očakávanom zhodnotení 6-8% ročne vyšplhá na 8 500€. To je už slušný štart do života. Výhodou je, že si nasporenú sumu môžete kedykoľvek vybrať a program ukončiť.

Kedy začať?

Ak chcete sporiť dlhodobo po menších čiastkach je dôležité začať čo najskôr. Neodkladajte rozhodnutie. Pri sporení hrá čas veľmi veľkú rolu a dobiehať jeho pôsobenie pri investovaní je veľmi drahé. Preto vám odporúčame odkladať si menšiu čiastku pravidelne a dlhodobo.

Rýchla online pôžička
Ďalší formulár pre online pôžičku ⮕