fbpx

Obdobie pandémie: ako spravovať financie?

By 16/12/2020 Sporenie, Tipy
Rýchla online pôžička

Skoro každý z nás sa momentálne bojí toho, že príde o svoj príjem. Tento strach je ale v momentálnej situácii úplne na mieste. Keďže pravdepodobne nikto z nás nebol na toto pripravený. Existujú všk nejaké tipy, ako pokojne zvladnúť túto krízu?  Čítajte náš článok a dozviete sa viac o všetkých možných spôsoboch, ako sa s ňou jednoducho vysporiadať.

Myslite dopredu

Pravdepodobne nám dáte za pravdu, že v dnešnej dobe potrebujete mať istú finančnú rezervu. Pokojne bude stačiť, ak si každý mesiac zo svojej výplaty odložíte čo i len malú čiastku bokom. Takéto úspory určite oceníte hlavne vtedy, keď to nebudete čakať. Preto sa snažte myslieť do budúcnosti.

Myslite s rozumom 

Aby ste ušetrili peniaze počas pandémie, bude potrebné uskromniť sa. Preto nepodliehajte šialenstvu online nakupovania. Každý nákup si rozumne prerátajte a rozmyslite si, či danú vec naozaj potrebujete. Nákupy človeka prirodzene lákajú, ale práve tu treba zmýšľať prakticky.

Aj štát ponúka pomoc

Urobte si prehľad o tom, aké možnosti ponúka štát. Možno ste ani nepočuli o tom, koľko programov poskytujúcich finančné príspevky existuje. Bola by škoda, keby túto príležitosť nevyužijete.

Odklad splátok

Pokiaľ sa dá, odložte si splátky na neskôr. Je pravda, že sa poplatkom skôr či neskôr nevyhnete, no aspoň budete mať potrebný čas na vysporiadanie sa so situáciou.

Urobte si prehľad o svojich financiách

Zapisujte si svoje výdavky a pripravte si finačný rozpočet. Takto budete mať ľahko prehľad o svojich financiách amožno zistíte, že míňate peniaze za zbytočné veci, ktoré k svojmu životu nepotrebujete.

Rýchla online pôžička

 

Ďalší formulár pre online pôžičku ⮕