fbpx

TOP 4 dôvody, kedy sa oplatí požičať si

By 08/09/2021 Pôžičky, Tipy
Rýchla online pôžička

Všeobecne platí, že by sa človek príliš zadlžovať nemal. Za jedny z vôbec najhorších pôžičiek sú vnímané pôžičky na nový telefón, vianočné darčeky alebo na dovolenku. Existujú však situácie, kedy pôžička má zmysel a to napríklad v prípade, keď vám prestane slúžiť práčka alebo chladnička, prípadne potrebujete opraviť auto a nemáte dostatočnú rezervu. Vybrali sme 4 dôvody, kedy sa oplatí požičať si. A sú medzi nimi aj také, ktoré by ste možno nečakali …

#1 AUTO  

Základným princípom pri požičiavaní si na auto je využiť pôžičku na to, aby kupované auto pokrylo presne vaše potreby a zároveň zlepšilo životnú úroveň. Najhoršie, čo môžete urobiť je požičať si na auto vtedy, keďchcete oslniť svoje okolie novým vozidlom, ale jeho splátka vás zaťaží na roky dopredu. Môže sa tak stať, že budete mať síce nablýskané auto, ale ani euro na benzín.

#2 VZDELANIE

Investície do vlastného vzdelania celkom určite patrí medzi tie najrozumnejšie. Pri zvažovaní, či si na daný kurz či zahraničné stáž požičať, musíte brať do úvahy viacero faktorov. Je dôležité zvážiť, o akú vysokú čiastku sa jedná a aká je pravdepodobnosť návratnosti tejto investície – teda aké sú napríklad mzdy v danom odbore a aká veľká je šanca na uplatnenie. Pôžička na vzdelanie a zvýšenie svojej kvalifikácie je vo väčšine prípadov tou správnou voľbou. Ak sa získané skúsenosti odzrkadlia v lepšej práci či vyššom plate, nebojte sa a pokojne si na seba požičajte.

#3 KOZMETICKÉ ÚPRAVY

Asi jednou z najkontroverznejších pôžičiek môže byť pôžička na vylepšenie svojej krásy a príťažlivosti. Kým snubný prsteň býva rýdzo pánsku záležitosťou, v prípade pôžičky na estetickú operáciu sú to skôr ženy, ktoré si na ňu zvyknú požičať. Práve tie totiž vďaka tejto pôžičke môžu vďaka svojej kráse zvýšiť svoju príťažlivosť, a to nielen u potenciálnych záujemcov o ich ruku, ale aj v biznise. Stanú sa reprezentatívnejšia. Väčšinou teda hovoríme o operácii poprsia, či chrupu.

Rýchla online pôžička

#4 VLASTNÉ BÝVANIE

Asi najrozumnejšia je požičať si na vlastné bývanie. Bývate v nájme a platíte každý mesiac majiteľovi bytu veľké nájomné? V takom prípade je takmer vždy rozumné si požičať na vlastné bývanie. Budete pritom splácať hypotéku za rozumný úrok, ale nikto vás z bytu nemôže vyhodiť, a až úver za čas splatíte, budete mať majetok spravidla vo vyššej hodnote, aká bola výška pôžičky. Len musíte rozumne vyberať nehnuteľnosť – sú aj také, ktorých cena môže okolitými vplyvmi klesnúť.

Napríklad, ak sa v blízkosti postaví diaľnica alebo sa do susedstva nasťahujú menej prispôsobiví susedia. Medzi rozumné zadĺženie sa počítajú tiež investície do prerábky, napríklad lepšie okná, zateplenie, kotol apod.

Ak potrebujete peniaze a banka vám ich odmietla požičať, existuje možnosť ako sa k peniazom dostať. Vyskúšajte rýchlu a jednoduchú pôžičku s množstvom výhod.

Ďalší formulár pre online pôžičku ⮕