fbpx

Začínate podnikať? Pôžička vám môže pomôcť!

By 29/10/2021 Pôžičky
Rýchla online pôžička

Začínate podnikať, no nemáte dostatok financií? Na trhu existujú pôžičky pre podnikateľov, ktoré vám môžu pomôcť v mnohých smeroch. Úvery pre živnostníkov ponúkajú nielen bankové, ale aj nebankové spoločnosti.

Začiatky podnikania nie sú vôbec ľahké, to vám určite potvrdí veľa podnikateľov. Keď sa pustíte do nejakého biznisu, mali by ste mať do detailov premyslený podnikateľský plán. Ten je odrazovým mostíkom, ktorého je potrebné sa držať. Ďalšou podstatnou vecou sú financie. Základný kapitál, ktorý budete investovať do materiálov, nástrojov, vozidiel, platov zamestnancov, či mnohých ďalších vecí.

Nenechajte sa v prípade nedostatku financií odradiť od svojich podnikateľských ambícií  a využite všetky dostupné prostriedky súčasnej doby. Máme na mysli podnikateľské pôžičky, ktoré myslia nielen na začínajúcich, ale aj skúsených podnikateľov.

Je náročné získať podnikateľskú pôžičku?

Toto je otázka, na ktorú nie je možné jednoznačne odpovedať. Záleží totižto na tom, či budete pôžičku žiadať v banke alebo u niektorého z nebankových poskytovateľov. V oboch prípadoch je potrebné splniť pár základných vecí, ktoré súvisia najmä s vašou schopnosťou splácať svoje záväzky. Každý poskytovateľ pristupuje ku klientovi individuálne, takže podmienky pre získanie pôžičky pre živnostníkov sa môžu trochu líšiť.

V dnešnej dobe sú poskytované úvery hlavne firmám, ktoré majú svoje sídlo na území Slovenskej republiky. V rámci overovania solventnosti klienta je potrebné predkladať výsledky za posledné daňové podnikania, ideálne za dve až tri obdobia. Pokiaľ ide o vyššie sumy a máte zabehnutú spoločnosť, neminie vás dokladovania dlhodobejších hospodárskych výsledkov. Pripraviť by ste sa mali ešte na ďalšie požiadavky bánk a nebankových spoločností.

Rýchla online pôžička
  • Nemali by ste mať žiadne dlhy voči verejným inštitúciám a zdravotným poisťovniam
  • Pokiaľ žiadate o peniaze pre spoločnosť, tá nesmie byť v konkurze ani mať dlhy

Na čo všetko je možné využiť pôžičku pre podnikateľov?

Najčastejšie ide o účelové podnikateľské pôžičky, ktoré treba prefinancovať v súvislosti s danou živnosťou. Či už sú to prevádzkové náklady, či investície rozvíjajúce váš biznis. Takéto pôžičky sú poskytované hlavne bankami.

U nebankových spoločností budete mať trochu väčší výber. Výnimkou totiž nie sú ani bezúčelové pôžičky ľubovoľnej výšky. Môže to byť napríklad len pár eur s krátkou splatnosťou, ktoré využijete na nečakaný výdavok v podnikaní alebo ich využijete pre svoju vlastnú potrebu. Je pravdou, že aj administratívne procesy vedúce ku kladnému schváleniu žiadosti o úver pre podnikateľov sú ďaleko benevolentnejšie a aj podnikateľ bez dlhšej praxe a skúseností má šancu túto pôžičku získať.

Ďalší formulár pre online pôžičku ⮕