fbpx

Chystáte sa na hory? Nezabudnite na poistenie

By 25/11/2020 Tipy
Rýchla online pôžička

Chystáte sa na jesennú turistiku? Milujete adrenalín? S týmto všetkým sa však spája aj nebezpečenstvo úrazu. Preto si so sebou nezabudnite pribaliť aj poistenie.

Výjazd horskej služby nie je vôbec lacný.  Bežné zdravotné poistenie vám na zásah horskej služby stačiť nebude. Preto by ste mali určite myslieť na poistenie. Nechceme maľovať čerta na stenu, no určite sa vám zíde, pokiaľ budete zásah potrebovať. Cena je oveľa vyššia, pokiaľ bude navyše nutný zásah vrtuľníka. Poistenie do hôr tak predstavuje minimálnu čiastku vo vašom rozpočte.

Uzatvorte poistenie:

 1. Online – najjednoduchší spôsob, formulár je možné  vyplniť aj cez telefón
 2. Cez SMS  – poistenie prostredníctvom SMS môžete uzavrieť hocikde, kde máte prístup k signálu

Výber poistenia do hôr 

Rýchla online pôžička
 1. Základné krytie – jednoduchá prechádzka, ľahká turstika
 2. Rozšírené krytie – rizikové športy spojené s adrenalínom, horolezectvo, skialpinizmus

Poistenie platí : 

Poistenie do hôr zahŕňa všetky horské oblasti na Slovensku , takisto ako aj návštevu jaskýň či priepastí. Jednoducho všade, kde vykonáva horská služba svoju činnosť  :

 • Slovenský raj
 • Stredné Beskydy
 • Západné Tatry
 • Vysoké Tatry
 • Nízke Tatry
 • Belianske Tatry
 • Pieniny
 • Malá a Veľká Fatra

Ako reagovať v prípade núdze? 

To, že máte poistenie, vám stačiť nebude.  Je potrebné sa však aj informovať o tom, ako reagovať v prípade núdze a ako si zavolať pomoc. Najskôr kontaktujte záchrannú alebo horskú službu. Na druhej strane linky budú od vás vyžadovať informácie o tom kde, a v akom stave sa nachádzate  . Postupujte presne podľa pokynov záchrannej služby.

Správna výbava je dôležitá 

Zvoľte si vhodné oblečenie, no najmä obuv. Náročnejšie terény zvládnete jedine s pevnou obuvou. Neriskujte ani čo sa týka počasia. V horách sa mení počasie veľmi rýchlo a tak si nezabudnite pribaliť aj niečo do dažďa.

Ďalší formulár pre online pôžičku ⮕