fbpx

Na čo najčastejšie utrácajú ľudia v mladom veku?

By 23/12/2020 Sporenie
Rýchla online pôžička

Na našom portáli sme napísali už veľa článkov o tom, ako ľudia v mladom veku nie sú schopní sporiť, šetriť a veľakrát utrácajú peniaze na niečo, čo vlastne ani nepotrebujú. Pripravili sme si pre vás stručný prehľad toho, na čo najčastejšie míňajú mladí ľudia, resp. šudenti, peniaze.

Strava 

Jedlo patrí pravdepodobne medzi položky,na ktoré sa míňa najviac peňazí. Či už patríte medzi ľudí, ktorí si varia doma alebo sa stravujete vonku. Je však pravda, že ak ide o donášky z reštaurácií či, bohužiaľ, obľúbené fastfoody, takáta strava vás vyjde oveľa viac. A takáta strava je populárna najmä u mladých ľudí.

Študentský život

Mnoho mladých ľudí míňa svoje úspory najmä na zábavu. Posedenia v baroch, reštauráciách, kinách, prípadne rôzne výlety s kamarátmi, predplatné Netflix, Spotify, stoja veľa peňazí. Priemerne za jeden večer sú mladí ľudia schopní minúť okolo 26 €.

Oblečenie a kozmetika

Čo sa týka tejto položky, suma bude iná u mužov a iná u žien.  Priemerný nákup mladého človeka sa pohybuje vo výške približne 30 €. Čo sa týka kozmetiky, tak u mužov, je to približne 9 %, ktorí za kozmetiku míňajú pomerne dosť peňazí, no v prípade žien je to až 22 %. Okolo 11% mužov míňa veľa peňazí na oblečenie a v prípade žien je to  viac ako 30 %.

Domácnosť

Táto položka nemusí pre niekoho znamenať veľkú položku svojho rozpočtu, ako to je napríklad v prípade ľudí, ktorí stále žijú s rodičmi. No na druhej sú mladí ľudia, ktorí už bývajú sami, ale ktorým pomáhajú s nájmom stále rodičia, ide prevažne o študentov a potom sú tu tí, ktorí si platia všetko sami. A práve táto skupina vkladá do domácnosti relatívne dosť veľa peňazí.

Rýchla online pôžička

Rada na záver

Obrovskou chybou niektorých mladých ľudí je to, že si nešetria. Na začiatok stačí odkladať aspoň malú sumu zo svojho vreckového či výplaty. Neviete ako a kedy začať sporiť? Prečítajte si náš článok a zistite viac! 

 

Ďalší formulár pre online pôžičku ⮕