fbpx

Spoločný účet? Je to dobrá voľba?

By 15/03/2021 Sporenie, Tipy
Rýchla online pôžička

Otázka financií často spôsobuje nezhody v partnerstve, v tom horšom prípade rozchod. Preto je lepšie ujasniť si vaše financie hneď na začiatku vzťahu. Premýšľate nad spoločným účtom?

Spoločný účet – lacnejší a jednoduchší variant

Ak stále platíte za správu účtu, využitím spoločného účtu ušetríte minimálne tento jeden poplatok. Navyše spoločný účet môže byť zdravý impulz pre zriadenie účtu v modernej banke, ktorá bude viesť Váš účet zdarma. Všetky spoločné výdavky vo forme dovoleniek, spoločných darčekov, atď. Môžete ľahko zaobstarať, bez toho aby ste si museli neskôr peniaze “preúčtovávať”.

Spoločné sporenie – psychologický efekt 

Vďaka spoločnému úsiliu rastú Vaše úspory rýchlejšie, než keby ste hospodárili každý zvlášť. Čím rýchlejšie pribúdajú vaše úspory, tým väčšiu chuť máte sporiť a tým viac Vám sporenie dáva zmysel. Dostanete sa tak do pozitívneeho psychologického nastavenia, ktoré buduje zdravé rodinné financie.

Diverzifikácia portfólia

Diverzifikácia portfólia je hlavne investičné obrat, ale túto logiku môžete uplatniť v mnohých oblastiach života. Je finančne stabilnejšie spoliehať sa na dva zdroje príjmov než iba na jeden. Ak jednému z partnerov dočasne vypadne plat, spoločný rozpočet môže po obmedzenú dobu fungovať aj s jedným príjmom. Partneri sa tak môžu vzájomne podporovať, kedykoľvek to jeden z nich potrebuje.

Dôvera

A áno, možno to znie staromódne, ale svoju veľkú úlohu tu zohráva aj dôvera. Je zrejme veľa logických dôvodov, prečo si spoločný účet nezriadiť. Pokiaľ ale žijete v páre, raz spolu budete robiť veľké rozhodnutia. Založenie rodiny, kúpa nehnuteľnosti, či plnenie si spoločných snov. Ak fungujete v režime oddelených účtov, vzbudzuje to pocit vzájomnej nedôvery.

Rýchla online pôžička
Ďalší formulár pre online pôžičku ⮕