fbpx

Platíte za vedenie účtu? Poradíme vám, ako ho znížiť!

By 10/07/2020 Tipy
kreditna karta, platba za ucet
Rýchla online pôžička

Máte peniaze v banke a platíte nehorázne peniaze za vedenie účtu? Prečo? V dnešnej dobe nemá nikto peniaze nazvyš a už vôbec nie, aby platil za niečo, za čo vôbec nemusí. Ak máte aj vy vytvorený účet v akejkoľvek banke a chcete sa dozvedieť ako platiť menej, potom je tento článok pre vás.

Za čo platíte?

Pred samotným znížením poplatku za vedenie účtu, je potrebné si uvedomiť, za čo vôbec platíte. Každá banka má aj určité podmienky na to, aby ste si poplatok vedeli znížiť, avšak nie každý o tom vie. Preto je na začiatok dôležité zistiť si pár informácií o vašej banke.

Urobte si prehľad

Je potrebné si vytvoriť prehľad ešte predtým, než si vytvoríte účet v banke. Samozrejme je to dôležité aj vtedy, ak máte už dlhodobo účet vytvorený, pretože banky zvyknú svoje podmienky často meniť. Ak platíte za vedenie účtu mesačne 1-2 €,  je to v poriadku. Avšak, ak platíte viac ako 5 €, potom to až taká zanedbateľná čiastka nie je, pretože ročne miniete len 60 € za vedenie účtu.

kalkulacka, prepocet platby za vedenie uctuPodmienky na zníženie poplatku

Za vytvorenie a zrušenie účtu v banke neplatíte nič, prečo za vedenie áno? V súčasnosti za vedenie účtu môžete platiť od 0 – 8 €. Záleží to práve od toho, v akej banke ste. Áno čítate správne. Existujú aj banky, kde neplatíte za vedenie účtu nič. Väčšinou sa do úvahy berie váš príjem na účte, platby platobnou kartou, inkasá, trvalé príkazy, využívanie produktov banky alebo sporenie či úvery. Preto si vyberte takú banku, ktorá najviac vyhovuje vám, nie tú, o ktorej ste počuli v televízií.

Čo tým myslíme? Ak vám mesačne chodí na účet 500 €, preferujete platbu kartou, vyberáte si výlučne peniaze v bankomate, ktorý vám je najbližšie, máte nastavený trvalý príkaz a využívate internetbanking, potom si vyberte takú banku, ktorá je pre vás najvýhodnejšia a ponúka vám práve toto. Pýtate sa prečo? Banky zväčša práve ponúkajú účty zdarma, ak splníte tieto podmienky:

Rýchla online pôžička
  1. Ste študent, máte zľavu alebo účet úplne zdarma.
  2. Mesačne vám príde na účet aspoň 400 €.
  3. Mesačne zaplatíte kartou aspoň 70 €.
  4. Aktívne využívate účet alebo platobnú kartu a zároveň aj ďalšie produkty banky.
  5. Ak je váš vklad vo výške min. 20,000 €.
  6. Ak na sporiacom účte máte aspoň 10,000 €.

Samozrejme tieto sumy sa v každej banke môžu meniť. Nezabúdajte si urobiť prehľad v bankách. Aj banky musia z niečoho žiť, a preto hoci by mali, o zmene informácií vás nemusia informovať. Preto si robte aj priebežný prehľad a uistite sa či banka, ktorú využívate je ideálna pre vás.

platba cez internetbanking, bankomatova kartaĎalšie výhody v banke

Sú aj banky, ktoré vám ponúkajú okrem vedenia účtu zdarma, aj ďalšie výhody. Ak vyberáte peniaze z bankomatu často, veľkou výhodou môžu byť práve výbery zdarma alebo za veľmi nízku sumu. Ďalej je to funkčná aplikácia banky v mobile, kde viete platby realizovať rýchlo, poprípade si pozrieť váš stav účtu veľmi jednoducho. Rovnako, ak chcete dostavať SMS pri každej realizovanej platbe, výhodou pre vás môže byť, že budú zdarma. Určite berte do úvahy aj otváracie hodiny banky, koľko pobočiek banka má, na akých miestach má rozmiestnené bankomaty a ďalšie podobné informácie, ktoré vám môžu ušetriť peniaze.

Ďalší formulár pre online pôžičku ⮕