fbpx

Nové alebo jazdené auto? Zistili sme,čo sa viac oplatí!

By 09/04/2021 Tipy
Rýchla online pôžička

Kúpa auta je obrovské rozhodnutie. Určite chcete kúpiť auto čo najvýhodnejšie, no vzhľadom na to, koľko času trávite vo svojich autách, budete tiež chcieť aj také, ktoré sa vám páči. Pravdepodobne najčastejšia otázka pri kúpe auta znie – kúpiť radšej nové alebo ojazdené auto? V tomto článku sme pre vás zhrnuli výhody oboch a pomôžeme vám rozhodnúť sa, ktorá možnosť je pre vás správna.

Výhody nového auta

1.Lepšia spotreba

Ak hľadáte lepšiu spotrebu vozidla, kúpa nového vozidla bude asi lepšia .To by mohlo lákať vodičov, ktorí trávia veľa času na cestách alebo sú znepokojení vplyvom na životné prostredie.

2. Dlhšia životnosť

Ak hľadáte auto, ktoré vám vydrží dlhšie, urobíte lepšie, pokiaľ si kúpite nové auto.

3. Lepšie financovanie

Rýchla online pôžička

Výrobcovia automobilov a predajcovia zarábajú najviac peňazí na nových vozidlách, takže sa snažia nahovárať kupujúcich, aby si ich aj kupovali. Predajcovia tak často ponúkajú lepšie financovanie nových automobilov. Pôžičky nových automobilov prichádzajú s nižšími úrokovými sadzbami a niektorí predajcovia dokonca ponúkajú 0% financovanie.

4. Novšie technológie 

Výrobcovia automobilov neustále prichádzajú s novou technológiou pre bezpečnejšie a pohodlnejšie vozidlá. Kúpa nového vozidla je najlepší spôsob, ako zaručiť vašemu vozidlu  najnovšiu technológiu.

5. Pokrytie záruky

Bez ohľadu na to, či je auto ojazdené alebo nové je veľmi pravdepodobné, že sa niečo pokazí. Ale keď si kúpite nové auto, zvyčajne dostanete záruku, ktorá pokrýva mnoho vecí, ktoré by sa mohli pokaziť. S ojazdeným automobilom nemusíte mať prístup k záruke.

Výhody ojazdeného auta 

1. Nižšia cena 

2. Lacnejšie poistenie

3. Nižšie registračné poplatky

Na záver

Neexistuje žiadne fixné pravidlo, či kúpiť nové alebo ojazdené. Ako môžete vidieť, výhody majú oboje.

Po prvé, závisí to najmä od toho, aký typ auta plánujete kúpiť. Niektoré autá klesajú na cene rýchlejšie ako ostatné. Ak si auto, na ktoré máte zálusk, drží svoju hodnotu dobre, potom by ste sa mohli rozhodnúť kúpiť nové.

Ďalším faktorom je to, aký typ financovania môžete získať. Úrokové sadzby 0% môžu byť veľmi lákavé. Pri úrokovej sadzbe niektorých ojazdených vozidiel si však jeho kúpu môžete hneď rozmyslieť.

No koniec koncov, autá veľmi rýchlo strácajú svoju hodnotu a vždy môžete kúpiť auto, ktoré je len rok alebo dva staré za výrazne menej ako úplne nové auto.

Ďalší formulár pre online pôžičku ⮕