fbpx

Dovolenka na Slovensku? Nezabudnite sa poistiť!

By 22/07/2020 Tipy
dovolenka na Slovensku
Rýchla online pôžička

Ešte stále premýšľate nad tým, kde strávite leto? Tento rok je dovolenka v zahraničí trochu viac riskantnejšia, a preto uvažujete nad dovolenkou na Slovensku? Prinášame vám pár tipov, ako sa poistiť ešte predtým, než sa na samotnú dovolenku vyberiete.

Vybavenie poistenia

V súčasnosti už každá banka poskytuje poistenie, ktoré si viete vybaviť aj online. Stačí vyplniť formulár na stránke banky, kde uvediete konkrétny čas, kedy poistenie potrebujete. Pokojne to môže byť len na jeden deň alebo na akýkoľvek počet dní, ktorý strávite na dovolenke. Okrem tohto vyplníte aj počet osôb a o aký typ poistenia pôjde. Môžete si vybrať buď cestovné poistenie alebo poistenie do hôr. Rovnako krátkodobé poistenie viete vybaviť aj formou SMS správy.

dovolenkaČo poistenie zahŕňa?

Hoci sa vám doteraz na žiadnej dovolenke nič nestálo, nemusí to byť pravidlom. Niekedy je potrebné myslieť dopredu a poistiť sa. Viete vôbec, čo také cestovné poistenie zahŕňa? Cestovné poistenie na Slovensku sa vzťahuje najmä na:

– náhradu pri strate, krádeži a zničení batožiny,

– poistenie storno poplatkov pri nenastúpení na cestu,

Rýchla online pôžička

– náhradu uhradených a nevyčerpaných služieb vrátane nákladov na spiatočnú cestu,

– náhradu cenných vecí, technických zariadení, športového náradia/výbavy, ďalekohľadu, okuliarov,

– odškodnenie za trvalé následky úrazu od 50 % a v prípade smrti úrazom,

– poistenie zodpovednosti za škodu, ktorú spôsobíte na majetku alebo zdraví inej osoby,

– poistenie na hory, tzn. náhrada nákladov na Horskú záchrannú službu alebo pátranie po stratenom turistovi.

Poistenie na hory

Slovensko je krásna hornatá krajina a väčšina z vás sa rozhoduje práve pre dovolenku v horách. Vedeli ste, že si môžete zaplatiť aj jednorazové poistenie na hory? Samozrejme toto poistenie sa vzťahuje nielen na horské oblasti, ale tiež aj na oblasť jaskýň a priepastí, kde vykonáva horská záchranná služba svoju činnosť. Ide o oblasti ako sú Malá a Veľká Fatra, Belianske Tatry, Nízke Tatry, Vysoké Tatry, Západné Tatry, Pieniny, Stredné Beskydy a Slovenský raj.

cesta za dovolenkou, Prečo uzatvoriť poistenie na hory?

Nezáleží na tom či ste profesionálny horolezec, milovník adrenalínových a horských športov alebo len rekreačný turista, ktorý raz ročne zájde na turistiku. Toto poistenie by ste mali mať uzatvorené vždy, keď sa do hôr vyberiete. Od roku 2006 platí zákon, ktorý sa vzťahuje na Horskú záchrannú službu. V prípade, že sa vám niečo stane, každý výjazd a pátranie HZS si platí osoba sama. V prepočte to ale vychádza o dosť viac, akoby ste si za poistenie zaplatili.

Koľko za poistenie zaplatím?

Pri tomto poistení sa cena pohybuje od 1 € – 1,50 € na deň. Záleží to od toho, aký si vyberiete balíček. Či ide o balíček Hory, Relax alebo Komplet. V prípade, že by ste chceli poistenie na rok, potom sa cena pohybuje od 9 € – 20 €. Pre porovnanie, ak by ste si Poistenie na hory nezaplatili a HZS by vám musela pomôcť a previezť vás. Cena takéto prevozu by vás vyšla na vyše 3000 €.

dovolenka na horach Výhody poistenia do hôr?

Okrem výhod, že je to oveľa lacnejšie ako platiť HZS, má to tiež mnoho ďalších výhod spojených so situáciami, kedy by ste si nevedeli pomôcť. Napríklad pri situáciách ako je zablúdenie, ak uviaznete v ťažkom teréne, ak sa zraníte, ak stratíte schopnosť chôdze z dôsledku vyčerpania a únavy alebo v prípade zosunu pôdy, skál, lavíny a v tom najhoršom možnom prípade, ak dôjde k úmrtiu osoby a bol by potrebný prevoz tela.

Balíky poistenia do hôr

Aj pri tomto poistení platí či chcete len krátkodobé poistenie na hory alebo celoročné. Môžete si tiež vybrať či pôjde o základný balík, ktorý je vhodný najmä pre rekreačných turistov alebo rozšírený balík, ktorý je vhodný už pre tých náročnejších.

Ak aj máte uzatvorené Poistenie na hory, nezabudnite si na seba dávať pozor. Sledujte značenie trás, noste pevnú obuv, vyhýbajte sa túram, ktoré viete, že by ste nemuseli zvládnuť a hlavne majte dostatok jedla a pitia a v prípade, že sa počasie zhoršuje, nepokračujte ďalej. To isté platí aj v prípade zotmievania. Radšej choďte na túru skoro ráno, aby ste sa ešte pred zotmením stihli vrátiť späť.

Ďalší formulár pre online pôžičku ⮕