fbpx

Študujete? Ušetriť peniaze s našimi tipmi nebolo nikdy jednoduchšie!

By 27/01/2021 Sporenie, Tipy
Rýchla online pôžička

S rozhodnutím študovať na vysokej škole súvisí aj naučiť sa správne spravovať svoje financie. V opačnom prípade vás môžu vaše úspory na konci semestra nemilo prekvapiť. Dnes sa s vami podelíme o niekoľko tipov, ktoré môžete využiť pri udržaní efektívneho rozpočtu popri vysokej škole.

PREHĽAD O FINANCIÁCH 

# Porozprávajte sa s rodičmi 

Ak vám pomáhajú rodičia s financovaním štúdia, úprimne sa s nimi o svojich výdavkoch porozprávajte. Spoločne sa dohodnite na tom, ktoré výdavky vám budú financovať a ktoré nie.

# Urobte si prehľad o štipendiách

Štipendiá môžu byť spôsobom, ako financovať svoje vzdelávanie bez toho, aby ste si museli zobrať študentské pôžičky. Zistite, na čo presne sa dajú prostriedky použiť. Mnoho štipendií a grantov má obmedzenia v tom, na čo môžete minúť peniaze.

Rýchla online pôžička

VÝDAVKY, S KTORÝMI TREBA RÁTAŤ 

# Školné a poplatky študentov

Školné je hlavným výdavkom všetkých študentov. Keď zvažujete, ktorú vysokú školu navštevujete, nezabudnite zohľadniť náklady na školné.

# Školné potreby 

Školské potreby, ako sú učebnice, sú rozhodujúcou súčasťou vášho úspechu na vysokej škole. Preto je dôležité vyčleniť každý rok dostatok peňazí na nákup týchto materiálov.

# Bývanie

Každý potrebuje strechu nad hlavou. Po školnom a poplatkoch sú náklady na bývanie druhou najdrahšou časťou štúdia na vysokej škole. Každý mesiac teda budete msieť myslieť aj na zaplatenie nájomného.

# Jedlo 

Značnú časť každého rozpočtu tvorí jedlo. Pri plánovaní svojho rozpočtu zvážte, koľko peňazí ste ochotní každý mesiac minúť práve na jedlo.

# Peniaze na zábavu 

Vysoká škola má byť aj zábavné obdobie. Aj keď sa budete musieť sústrediť na štúdium, stále si môžete užívať veci, ktoré vás urobia šťastnými. Nebojte sa do svojho rozpočtu pridať kategóriu „peniaze na zábavu”.

AKO SLEDOVAŤ SVOJE VÝDAVKY

# Digitálne nástroje 

Našťastie existujú digitálne nástroje, ktoré vám pomôžu s ľahkým sledovaním výdavkov. Viac o aplikáciach, ktoré vám ľahko pomôž sledovať svoje výdavky, si prečítajte TU.

# Stará klasika

Aj keď je digitálne sledovanie jednoduchšie, máte možnosť manuálne sledovať svoje výdavky. Svoje nákupy môžete zaznamenať do diára alebo do jednoduchej tabuľky.

Ďalší formulár pre online pôžičku ⮕