fbpx

Študentská pôžička: podmienky a ako ju získať

By 02/02/2020 Pôžičky
Študentská pôžička
Rýchla online pôžička

Nie všetky  banky poskytujú študentské pôžičky. Pokojne môžeme povedať, že dnes väčšina bánk radšej tieto úvery neposkytuje. Dôvod je prostý, študenti o ne nemajú veľký záujem, keďže im neprinášajú takmer žiadne výhody. Tieto úvery vyžadujú, aby študent mal ručiteľa. Týmto ručiteľom je spravidla rodič. Študentská pôžička od komerčných bánk takisto neoplýva žiadnym špeciálne nízkym úrokom. Tieto úvery sú úročené cca tým istým úrokom ako bežné spotrebné úvery. Študentské pôžičky sú tak vlastne identické so spotrebnými úvermi branými rodičmi.

  • ŠTUDENTSKÉ PÔŽIČKY VÚB

VÚB banka patrí na Slovensku k najväčším poskytovateľom pôžičiek a v ich ponuke sa samozrejme nachádzajú aj pôžičky pre študentov. V terminológii tejto banky sa označujú ako flexipôžičky pre študentov a dodnes ich už využilo pomerne veľa študentov.

Existuje viacero dôvodov prečo je študentská pôžička od VÚB banky výhodná. Prvým z nich je nepochybne to, že k jej vybaveniu stačí niekoľko dokladov a požiadať o ňu môžu študenti dennej, ale aj diaľkovej formy štúdia. Banka ďalej garantuje, že požičia aj študentom prvého ročníka štúdia a že výška splátok sa počas splácania pôžičky v žiadnom prípade nezmení. Pomerne lákavý je vo VÚB banke aj úrok, ktorý dosahuje v tomto prípade 7,9%. Stále však ide o banku a tak by sa mal žiadateľ pripraviť na pomerne rozsiahle papierovanie a vybavovanie formalít. Zadarmo rozhodne nie je ani vybavenie pôžičky, aj keď ani v tomto prípade, tak ako pri úrokoch, nejde o nijakú závratnú sumu. Snáď najväčšou výhodou študentskej pôžičky vo VÚB banke je možnosť meniť výšky splátok, splatnosť alebo uskutočniť mimoriadnu splátku.

Ak teda študent má otvorený účet vo VÚB banke a potrebuje si požičať, najvýhodnejšie pre neho je urobiť tak práve v tejto banke. Samozrejme pôžička je určená aj pre ostatných študentov a keď sa študent rozhodne, že táto banka je tá pravá, nemá nad čím veľmi uvažovať.

  • ŠTUDENTSKÁ PÔŽIČKA ČSOB

ČSOB banka, rovnako ako iné banky, prišla s ponukou študentských pôžičiek, aj keď v tomto prípade nejde ešte o takú zabehnutú službu, ako v iných bankách. Ak ale má študent záujem využiť práve túto banku, rozhodne môže.

Rýchla online pôžička

Všetky banky v prípade študentských pôžičiek vždy stavia na nízky úrok a dlhú dobu splácania. Inak tomu nie je ani v ČSOB banke. Študenti si môžu v tejto banke požiadať o pôžičku až do výšky šesť tisíc eur, pričom splácať ju môžu až desať rokov. Aj keď sa študentské pôžičky vyznačujú nízkym úrokom, v tejto banke je to o niečo viac ako inde a to konkrétne 8,94%. Výhodou však zostáva, že o ňu študenti môžu žiadať  až do dvadsiatich ôsmych rokov.

Aj keď má ČSOB banka vo svojej ponuke množstvo úverov a iných služieb, študentské pôžičky ešte k ich silnej stránke nepatria. S postupom času sa to však určite zmení a aj klienti tejto banky budú môcť takúto službu na plno využiť. Dovtedy im ostáva len uspokojiť sa s podmienkami, ktoré banka poskytuje teraz alebo zájsť do inej banky, ktorej študentské pôžičky sú výhodnejšie.

  • ŠTUDENTSKÁ PÔŽIČKA SLSP

Slovenská Sporiteľňa sa dá na Slovensku považovať za banku, ktorá ma najbohatšiu tradíciu. Jej služby využíva obrovský počet ľudí, každej vekovej aj sociálnej kategórie a výnimkou nie sú ani študenti. Práve Slovenská Sporiteľňa je jedna z bánk, v ktorej sú služby zamerané študentom na naozaj vysokej úrovni.

Už niekoľko rokov poskytuje Slovenská Sporiteľňa úvery študentom, ktorí študujú na vysokej škole. Požiadať oň môžu všetci študenti denného štúdia a to už aj v prvom roku štúdia. Okrem toho, že musí ísť o štúdium denné, musia študenti spĺňať aj kritérium veku, to znamená, že musia byť medzi osemnástym a dvadsiatym šiestym rokom života. Ďalšou podmienkou je trvalý pobyt na území Slovenska. V tomto prípade sa dá za najväčšiu nevýhodu považovať nutnosť mať k pôžičke nejakú ďalšiu osobu, ktorá bude mať pravidelný príjem a bude spolu so študentom pôžičku splácať. To býva niekedy problém, pretože sa môže stať, že ani rodičom nevyjde príjem na to, aby dieťa na pôžičku malo nárok. Ak ale toto nie je problém, môže si študent požičať sumu od 1700 do 8500 eur a pri úroku 8,5% ho môže pohodlne až desať rokov splácať. Tak ako v iných bankách, ani v Slovenskej Sporiteľni nemusí študent dokladovať ako a načo peniaz použil, čo znamená, že ich môže využiť nielen na zaplatenie samotného štúdia, ale aj napríklad na zahraničný pobyt alebo stáž niekde mimo Slovenska.

Mnoho študentov už využilo služby Slovenskej Sporiteľne a spoľahlo sa na študentskú pôžičku práve tu. Ako sme spomínali, nezáleží na tom, na čo peniaze v skutočnosti potrebujete. Ak teda veríte práve tejto banke, neváhajte a v prípade potreby jej služby vo sfére študentskej pôžičky využite.

  • ŠTUDENTSKÁ PÔŽIČKA OTP

Aj OTP banka patrí medzi banky, ktoré sa snažia vyhovieť študentom a preto už aj ona poskytuje úvery na štúdium. Aj keď táto banka nemá takú tradíciu ako iné banky, jej služby ocení každý, kto má rád svieži a čerstvý prístup.

Študenti si môžu v OTP banke požičať ak sa dostanú do finančnej krízy alebo jednoducho potrebujú peniaze napríklad na zahraničnú cestu. Veľkou výhodou študentskej pôžičky v tejto banke je jej spracovanie do dvoch dní od podania žiadosti. To umožňuje získať peniaze hneď, ako je to potrebné. Okrem toho ponúka OTP banka študentom najvyššiu možnú sumu akú slovenská banka poskytuje. Požičať si v nej môžete až do výšky 15000 eur a splácať môžete začať až po skončení štúdia. Samozrejme v tomto prípade študenti nedokladujú príjem, keďže sa predpokladá, že žiadny nemajú. Potrebná však bude osoba s pravidelným príjmom, ktorá sa za študenta zaručí. Študentský úver od OTP banky je určený študentom denného štúdia, ktorí sú vo veku od 18 do 65 rokov. Úrok je v prípade tejto banky pomerne pohyblivý, v niektorých prípadoch môže klesnúť až na 4,9 percenta, čo je naozaj slušné číslo. Banke je ešte potrebné predložiť potvrdenie o návšteve školy, aby si vedela overiť, ktorú vysokú školu študent navštevuje.

Ak je teda OTP banka tou bankou, ktorá je Vám sympatická a potrebujete si študentskú pôžičku vybaviť, neváhajte a poinformujte sa. V každej pobočke Vám určite radi poskytnú rady, ktoré potrebujete na to, aby ste spokojne vedeli do čoho idete.

OSTATNÉ BANKY

Obdobné produkty poskytujú aj banky Dexia, VUB, ČSOB.

Ďalší formulár pre online pôžičku ⮕