fbpx

Pôžička pre začínajúcich podnikateľov

By 04/08/2020 Pôžičky
pôžička pre začínajúcich podnikatelov
Rýchla online pôžička

Chcete si založiť vlastný biznis, ale k jeho založeniu vám chýbajú peniaze? Poradíme vám ako a odkiaľ ich získať.

Začiatky sú ťažké

Premýšľate o vlastnom podnikaní už veľmi dlho? Máte vytvorený podnikateľský plán a nemáte našetrených dostatok peňazí? Jednou z možností je požičať si od blízkych,  ale čo ak ani oni nemajú toľko, koľko by ste potrebovali? Potom je tu druhá možnosť, požičať si od banky alebo nebankovky.

Rozdiel v pôžičkách

Preštudovať si podmienky získania pôžičky v oboch prípadoch je veľmi dôležité, rovnako ako aj vybrať si jednu z nich. Čo sa týka získania pôžičky od nebankovky, je to o niečo jednoduchší proces.  Zvyčajne sa pri tejto pôžičke nemusíte preukazovať toľkými dokladmi ako v banke. Avšak výška pôžičky je niekoľkokrát nižšia ako v bankách a rovnako aj úrok nie je veľmi priaznivý. Čo sa týka bánk, výška pôžičky sa zvyčajne pohybuje až do 500 000 €, no v niektorých prípadoch musíte doložiť aj viacero dokladov a schvaľovanie takejto pôžičky je zdĺhavejšie a jeho rozhodnutie nemusí byť pre vás priaznivé.

Pôžička bez udania účelu

V komerčných bankách na Slovensku môžete požiadať aj o tzv. pôžičku bez udania účelu. Je to pôžička, ktorá je vhodná ako pre fyzické osoby, tak aj pre súkromné. Táto pôžička sa radí medzi bezúčelové a požiadať si ju môžete aj nebankovkách. Jej podstatou je, ako už z názvu vyplýva, že nemusíte dokladovať, na čo peniaze využijete. Avšak výška takejto pôžičky závisí od bonity, od hodnoty založenej nehnuteľnosti alebo technologického vybavenia. Na portáli finančný kompas si viete porovnať aj výšku úrokovej sadzby pri bezúčelovej pôžičke, a to v jednotlivých komerčných bankách na Slovensku.

porovnanie výšky bezucelovej pozicky v bankachKrátkodobé a dlhodobé úvery pre začínajúcich podnikateľov

Ak už máte nakúpené vybavenie a potrebujete peniaze na situácie, ktoré by sa stali nečakane. Potom požiadajte banku o kontokorentný úver, ktorý slúži prevažne ako krátkodobá peňažná rezerva. Rovnako si môžete požiadať aj o kreditnú kartu s nastaveným úverovým limitom. Na druhej strane, ak peniaze potrebuje na nákup väčších a drahších strojov, potom je tu pre vás investičný úver, ktorý sa spláca niekoľko rokov. No pri tomto type pôžičky musíte banke niečím ručiť. Napríklad ručením nehnuteľností, autom alebo cennými papiermi.

Rýchla online pôžička

Úver z cudzej banky

Máte založený účet v banke, ktorá neposkytuje úver pre začínajúcich podnikateľov? Nebojte sa, nemusíte rušiť svoj účet. Niektoré banky poskytujú úver pre začínajúcich podnikateľov aj vtedy, ak nie ste ich klientom. Je veľmi dôležité si zistiť všetky informácie, ako na takýto úver v cudzích bankách. V niektorých prípadoch ide o to, že vám úver poskytnú aj bez tzv. podnikateľskej histórie, poskytnú vám aj možnosť odkladu splátok na určitú dobu, môžete úver predčasne splatiť alebo zmeniť zmluvné podmienky bez poplatku alebo si úver navýšiť, ak splníte určité podmienky. Avšak, tieto podmienky má každá banka na Slovensku iné. Tiež si  môžete požiadať úver bez zabezpečenia majetkom vďaka podpore Európskej únie.

TIP NA ZÁVER: Crowdfunding

Počuli ste už niekedy o crowdfundingu? Je to spôsob získania peňazí na vaše podnikanie od cudzích ľudí. Tento spôsob je vhodný najmä na umelecké alebo technologické projekty alebo projekty, ktoré majú ekologický charakter. Aby ste oslovili niekoho, kto vám prispeje, musíte byť kreatívny. Crowdfunding je veľmi jednoduchý. Na rôznych portáloch ako je napríklad hithit.com alebo starlab.sk zverejníte svoj podnikateľský zámer, alebo to, na čo by vám ľudia mali prispieť, nastavíte si výšku sumy, ktorú potrebujete čas, dokedy vám ľudia môžu prispievať. A potom už len čakáte či sa vám za tento čas vyzbiera dostatočná suma.

Spôsobom na získanie peňazí alebo úveru pre začínajúcich podnikateľov je niekoľko. Stačí si už len vybrať ten najvhodnejší pre vás.

Ďalší formulár pre online pôžičku ⮕