fbpx

Bude sa nám bývať po koronakríze ľahšie?

By 23/06/2020 Pôžičky, Tipy
dom, pozička, hypotekarny uver
Rýchla online pôžička

Koronavírus ovplyvnil každého. Pracujúcich ľudí, ktorí svoje zamestnanie stratili, podnikateľov, ktorí prišli o zákazky a zisky a aj banky, ktoré museli upraviť úroky pre každého. V minulom článku sme vám ukázali, ako sa v čase pandémie hypotekárny úver na bývanie v bankách menil.  V tom dnešnom vám prinášame informácie o tom, ako sa len po mesiaci menil znova a v akých bankách.

Úver na bývanie

Viacerí z nás sa rozhodujú či investujú peniaze do bytu alebo či sa predsa len rozhodnú pre bývanie v dome. Avšak, aj na jednu aj na druhú nehnuteľnosť potrebujú peniaze, ktoré, ak si za pár rokov nenašetrili, tak si musia požičať. Každá banka poskytuje hypotekárny úver a je len na vás, ktorú z nich si vyberiete. Na stránke každej banky nájdete aj podrobné informácie, čo všetko musíte mať a ako dlho ju budete splácať.

Doklady, bez ktorých to nepôjde

Pri vybavení každej hypotéky budete najskôr potrebovať:

– doklad totožnosti,

– potvrdenie o príjme v prípade, že si ho banka sama neoverí v Sociálnej poisťovni,

Rýchla online pôžička

– znalecký posudok,

– a na dokladovanie účelu je potrebná napr. kúpna zmluvu, stavebné povolenie alebo iný doklad, o ktorom je klient informovaný hypotekárnym špecialistom.

Rovnako sa v každej banke dozviete, aká je minimálna a maximálna výška úveru a aká je minimálna a maximálna doba splatnosti úveru. Výška úveru sa v každej banke pohybuje inak. No doba splatnosti sa pri väčšine pohybuje od 1-5 rokov a tá maximálna je väčšinou 30-40 rokov.

Poďme sa teraz spoločne pozrieť na to, ako a o koľko percent sa za jediný jeden mesiac zmenil hypotekárny úver v našich komerčných bankách na Slovensku. Podľa portálu Finančný kompas si viete porovnať hypotekárny úver naraz vo všetkých bankách. Dočítate sa na ňom, že žiadna banka nezmenila svoju výšku ani pri čiastočných uvoľneniach, až na jednu.

 

Porovnanie uverov v jednotlivych bankachBanka, ktorá prekvapila

Veľkým prekvapením je banka mBank, ktorá pri svojej hypotéke mHYPOTÉKA Účelová na bývanie v porovnaní s minulým mesiacom zvýšila úrok o 0,15 %. Pri tejto hypotéke je minimálna výška 7000 € a maximálna 500 000 €. Čo sa týka doby splatnosti, minimálna doba je 1 rok a maximálna 40 rokov. V prípade maximálnej výšky úveru z hodnoty domu alebo bytu je 90 %. Aj pri tejto banke sa na ich webovej stránke dozviete podrobné informácie, čo všetko musíte spĺňať, aby ste hypotekárny úver dostali.

A čo vy, rozmýšľali ste nad hypotékou?

Ďalší formulár pre online pôžičku ⮕