fbpx

Hypotéka a koronavírus: Stúpli úroky v bankách?

vyska urokov na hypoteku v slovenskych bankach
Rýchla online pôžička

Médiá sú plné informácií o stúpaní cien nehnuteľností aj úrokoch na hypotékach. Je to naozaj tak? Ako sa pohybujú jednotlivé úroky na hypotékach v jednotlivých bankách na Slovensku? Ktoré z nich ponúkajú najvýhodnejší úrok?

Niektoré banky podmienky sprísnili

Niekoľko slovenských bánk v dôsledku vypuknutia pandémie skutočne menilo a sprísňovalo podmienky poskytovania úverov. V aktuálnej situácii sa však niet čomu čudovať! Tak napríklad, Prima banka, Slovenská sporiteľňa či ČSOB banka už ďalej neakceptujú príjem zo zahraničia. Navyše, v prípade týchto bánk došlo aj k zníženiu maximálnej možnej výšky hypotekárneho úveru. Tieto banky ďalej vytvorili aj rizikové skupiny žiadateľov, najmä tých, ktorí sú zamestnaní v gastro priemysle, hoteliérstve či službách.

Ako sú na tom banky v máji 2020?

Nedávno sme vám ponúkli malý prieskum toho, aká je aktuálna situácia na hypotekárnom trhu v mesiaci apríl. Pre porovnanie sa poďme pozrieť na aktuálny mesiac. Využili sme nasledovné parametre:

Hodnota nehnuteľnosti: 150 000 €
Výška hypotéky: 120 000 €
Doba splácania: 30 rokov
Fixácia úroku: 3 roky

uroky v bankach na hypotekarnych uvroch za maj 2020Z porovnania hypoték vyplýva, že banky ponúkajú hypotéku s úrokom menej ako 1 %. Ide o klasické hypotéky bez špeciálnych akcií a takýto úrok poskytuje hneď niekoľko bánk. Podľa porovnania hypoték, ponuku s úrokom pod 1 % ponúka až 10 bánk.

Rýchla online pôžička
Ďalší formulár pre online pôžičku ⮕